کد خبر: ۱۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
مدیرکل فنی و حرفه ای خوزستان گفت: ارتباط خوبی با خانه صنعت، معدن و تجارت عمان داریم و امسال نیز در کشور عراق ، یک دوره آموزشی برای 80 نفر از کارشناسان ارشد رشته های برق و مکانیک برگزار شد.
رحمان قلاوند دوشنبه در نشست خبری در سرسرای اجتماعات اداره کل فنی و حرفه ای خوزستان اظهار کرد: در حوزه آموزش های برون مرزی ماموریت آموزش نیروی انسانی کشورهای هدف نیز در برنامه قرار دارد که کشورهای عمان، امارات، قطر، و بخشی از کشور عراق و الجزایر از کشورهای میز تبادل مهارتی هستند.

وی در ادامه گفت:پارسال در بخش دولتی هفت میلیون نفر ساعت و در بخش غیر دولتی 12 میلیون نفر ساعت در فنی و حرفه ای خوزستان آموزش دیدند و 13 هزار نفر نیز با تعیین صلاحیت گواهی مهارت مقدماتی به آنها داده شد.

وی با تاکید بر اینکه در فنی و حرفه ای، اولویت کیفیت آموزش است و به گواهینامه بسنده نمی شود، افزود: مامورت فنی و حرفه ای نخست ارایه آموزش های لازم به افراد برای ورود به بازار کار و ماموریت دیگر در بازار کار آموزش افراد شاغل و روزآمد کردن آنها است.

قلاوند ادامه داد: یکی از مزایای افزایش مهارت نیروی کار، رسیدن آسیب کمتر به کارگران و بهبود روش های کار است.

مدیرکل فنی و حرفه ای خوزستان با اشاره به اینکه نیروی کار در جوامع پیشرفته بیشتر کاردانی و درصد کمی مدرک کارشناسی دارند، گفت: در کشورهای پیشرفته نسبت کاردانی به کارشناسی هشت به یک است اما در کشور ما این رقم مساوی یا برعکس است.

وی بیان کرد: برای اصلاح هرم تحصیلی خوزستان نیز با کمک آموزش و پرورش، در حوزه های نظری و فنی هماهنگی ایجاد می کنیم.

وی در خصوص برگزاری دوره های آموزشی برای اقشار مختلف یادآور شد: دوره های آموزش مهارت های فنی و حرفه ای برای سربازان در پادگان ها، آموزش زندانیان، آموزش کودکان بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار از جمله این آموزش ها است.

وی در خصوص افزایش تولیدات استانی در حوزه صدا و سیما و همکاری با این نهاد اظهار کرد: استودیو فنی و حرفه ای بزودی راه اندازی می شود و بخشی از برنامه های صدا و سیما در این استودیو کار می شوند که در خصوص کاهش مصرف انرژی و دیگر مسایل فرهنگی برنامه های تولید خواهد شد.

55 مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی با 500 کارگاه در خوزستان فعال هستند.

800 آموزشگاه غیر دولتی فنی و حرفه ای نیز در خوزستان وجود دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: