برگزاری کارگاه آموزش فیلمسازی با حضور اساتید مجرب
کارگاه فیلمسازی از سوی معاونت اموراجتماعی وفرهنگی شهرداری در کتابخانه مولوی شهرداری اهواز در حال برگزاری است.

به گزارش سایت شهرداری اهواز ، امیر آهن جان معاون اموراجتماعی وفرهنگی شهرداری در خصوص برگزاری کارگاه فیلم سازی از سوی این معاونت گفت: هنر فیلمسازی یکی از هنرهایی است که بسیاری از افراد به آن علاقمند هستند و این علاقه بیشتر در میان جوانان دیده می شود. معاونت فرهنگی شهرداری در پی برگزاری فیلمواره ای با نام آوای مقاومت که به نمایش فیلمهای مذهبی و حماسی در مساجد می پرداخت از علاقمندان در زمینه فیلم سازی ثبت نام به عمل آورد.

وی در ادامه گفت: با به حدنصاب رسیدن تعداد متقاضیان شرکت در دوره فیلم سازی ، برگزاری این کلاسها در سالن کتابخانه مولوی واقع در ساختمان معاونت اموراجتماعی وفرهنگی شهرداری آغاز شد.


آهن جان در خصوص هدف از برگزاری این کلاسها گفت: این کلاسهای آموزشی با هدف آشنا کردن شهروندان اهوازی با شیوه های تولید فیلم به منظور ارتقاء سطح مهارت و تخصص شهروندان در زمینه فیلم سازی است . همچنین از دیگر اهداف این اقدام فرهنگی و هنری نیل به اهداف آموزش شهروندی ، ارتقاء فرهنگ عمومی و پرکردن مفید اوقات فراغت تابستانی می باشد.

معاون شهردار اهواز افزود: این کارگاه آموزشی در زمینه کارگردانی و مستندسازی ، تدوین و تصویر برداری و فیلم نامه نویسی می باشد که در برگزاری این کلاسها از اساتید مجرب فیلم سازی در سطح ملی و بین المللی استفاده شده است و از تاریخ 6لغایت 9 مردادماه به مدت 3 روز ساعت 8:30 صبح در کتابخانه مولوی درحال برگزاری است.

گفتنی است ، این کارگاه با تدریس ابراهیم سعیدی نژاد و مهدی طرفی در رشته کارگردانی ، فرهاد پروین در رشته فیلمنامه نویسی ، علی یونسی در رشته تدوین و تصویر در حال برگزاری است.
شایان ذکر است ، این اولین کارگاه فیلمسازی است که از سوی معاونت اموراجتماعی وفرهنگی شهرداری برگزار می شود.